Archiwum z: » Maj, 2008 «

czwartek, Maj 15th, 2008 | Autor:

Chciałam napisać parę słów o tej coraz popularniejszej metodzie pracy ze sobą zaliczanej do psychologii energetycznej.

Tą technikę można przyrównać do akupunktury, tylko zamiast igieł używamy własnych palców i pracujemy na emocjach. Połączenie chińskiej wiedzy z kilku tysięcy lat o systemie energetycznym z elementami psychologii daje zadziwiające rezultaty.

Skupiając się na danym problemie przywołujemy zaburzenie energetyczne z nim powiązane, a opukując je wraz z odpowiednimi sformułowaniami rozładowujemy je, co powoduje znikanie problemu.

Spotkałam się z opinią, że EFT blokuje chwilo problem i potem on powraca. Jednakże należy pamiętać, że czym innym jest usunięcie chwilowej potrzeby robienia czegoś, a czym innym praca u podstaw, nad źródłami problemu.

Faktycznie można usunąć za pomocą EFT samą potrzebę nadmiernego jedzenia, obgryzania paznokci itp. Ale nie zapominajmy, że przyczyną nie jest aktualna potrzeba, tylko niepokój który bierze swoje źródło zazwyczaj w przeżyciach z dzieciństwa. Dlatego jeśli chcemy się czegoś pozbyć raz na zawsze, to często trzeba guntownie pouzdrawiać przeszłość tą metodą i wtedy ona przynosi trwałe i zaskakujące efekty.

Obecnie na polskim rynku są 3 książki o EFT:

W trakcie tłumaczenia jest książka Carol Look “Attracting abundance with EFT: Emotional Freedom Techniques”, osoby która jako jedna z pierwszych zaczęła wykorzystywać EFT nie tylko do usuwania emocji, ale również do kreowania naszych celów i przyciągania sukcesu do naszego życia.

Oczywiście będzie u nas do kupienia jak tylko się pokaże :)

środa, Maj 07th, 2008 | Autor:

Chciałam poinformować, że Ezosfera została oficjalnym partnerem Dnia sPokoju:). Bardzo nam się podoba ta idea stworzona przez Anię Borawską. Zapraszamy na pozytywne i twórcze spędzenie wolnego czasu – wspólne rysowanie mandali marzeń oraz relaks przy dźwiękach gongów.
To dzień, który możemy poświęcić samym sobie, zostawiając codzienny pośpiech za sobą. Dajmy sobie sposobność, by w ciepły, słoneczny dzień skupić się na sobie, na tym, co naprawdę jest dla nas ważne, na pragnieniach, na które nie mamy czasu odkładając je wciąż na wieczne później.

Serdecznie zapraszamy na wspólną zabawę i jednocześnie chwile refleksji. To już 18 maja na Polach Mokotowskich.
Tutaj znajdziecie więcej szczegółów.